КК Струмица по поразот од Фени, останува последна на табелата

Кошаркарите на Струмица по поразот од Фени Индрусти, остануваат на последното 12-то место на табелата, со вкупно 26 освоени бодови.

kosarka

Струмичани загубија откако во регуларниот дел на натпреварот, резултат беше 75:75, па во продолженијата загубија со 81:86, што практично од рака изгубија значајни бодови.

КК Струмица ја чека тешка работа во борбата за опстанок во лигата.

Во следното коло ќе бидат домаќини на 8-мо пласираниот Кожув, каде повторно ќе имаат тешка задача за да дојдат до посакуваните бодови.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o