ЖФК Тиверија денес во Битола против ЖФК Топ Гол

ЖФК Тиверија денес во Битола гостува кај екипата Топ Гол во натпревар од 14. коло од МФЛ Жени.

29571027_1487058011423646_388670214036119321_n

Во овој натпревар Тиверија влегува како фаворит за победа, со оглед на подобрата екипа и искуство, но од друга страна домаќините ќе ја искористат предноста што играт на домашен терен и пред својата публика, да дојдат до посакуваната победа.

ЖФК Тиверија е втора на табелата со 36 освоени бодови, додека битолчани се пласирани на седмото место со 16 освоени бодови.

Comments are closed.

POP