Василево против Младост од Удово во Третата лига Југоисток

Екипата на Василево во натпревар од 19. коло од Третата лига Југоисток ќе се сретне со Младост од Удово.

Василево во овој натпревар влегува како фаворит за победа, поради подобрата игра, и подобриот квалитет во екипата.

FK Vasilevo 3

Василево на последни три натпревари бележи победи, додека Младост од Удово на последни три натпревари има скор од 1 победа и три порази.

Василево на табелата е втори со 37 бодови, додека Младост е осми со 14 бодови.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o