Беласица домаќин на Тиквеш

Лидерот на табелата екипата на Беласица, утре на „Младост“ го пречекува Тиквеш од Кавадарци, во натпревар од 18. коло од Втората лига – Исток.

Belasica - Borec - 10.03.2018 - Strumica

Натпреварот ќе биде доста интересен, со оглед на тоа што Беласица со утрешната евентуална победа би имала 43 бодови, и ќе биде чекор поблиску до Првата лига, додека Тиквеш со евентуална победа, а пораз или реми на Кожув во Кочани кај Осогово, тогаш клубот од Кавадарци би бил четврти на табелата.

Сепак останува Беласица фаворит за утрешниот натпревар, и нови три бода за струмичани.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o