Академија Пандев против шампионот Вардар

Екипата на Академија Пандев утре ќе го одигра натпреварот од 26. коло од Првата македонска фудбалска лига, против актуелниот шампион Вардар.

ФОТО: Академија Пандев

ФОТО: Академија Пандев

За Пандевци оваа ќе биде тежок натпревар во борбата да се извлече еден или три бода. Во пролетниот дел од сезоната се уште немаат забележано победа.

Академија Пандев е четврта на табелата со 30 бодови, додека Вардар е втор со 47 освоени бодови.

 

Comments are closed.

POP