Академија Кукла против Тиверија

Академија Кукла и Тиверија ќе ги одмерат фудбалските сили во натпревар од 19. коло од Третата лига Југоисток.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Тиверија е фаворит за победа, поради својата подобра игра и форма во однос на Академија Кукла.

Во минатото коло Тиверија минимално загуби од Детонит, но претходно направија серија од две убедливи победи. Академија Кукла е убедливо поразена на последни три натпревари.

Во однос на табелата, Тиверија е четврта со 25 освоени бодови, додека Академија Кукла е седма со 16 освоени бодови.

Comments are closed.

POP