Тиверија минимално поразена од Детонит Јуниор

Екипата на Тиверија минимално беше поразена во саботниот дуел со Детониот Јуниор од Радовиш, во натпревар од 18. коло од Третата лига – Југоисток, со резултат од 0:1.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Радовишани ја запишаа својата 15. сезонска победа и со 46 освоени бодови се лидери на табелата, Тиверија останува четврта на табелата со 25 освоени бодови.

Во следното коло Тиверија гостува кај Академија Кукла.

Comments are closed.

POP