Напредок Радово убедлив против Академија Кукла

Напредок од Радово во натпревар од 18. коло со убедливи 4:1 ја запиша својата 11. сезонска победа против екипата на Академија Кукла.

FK Vasilevo 4

Напредок кој е трети на табелата се приближува кон втората позиција, додека Академија Кукла во серијата порази се пресели на седмата позиција на табелата со 16 освоени бодови.

Во следното коло Напредок Радово ќе ги одмери силите со Напредок од Радово, додека Академија Кукла ќе се сретне со Тиверија.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o