ЖФК Тиверија со сигурна и убедлива победа против ЖФК АС Јунајтед

Фудбалерките на Тиверија играа во одлична форма, а тоа го потврдија и на натпреварот одигран во сабота против ЖФК АС Јунајтед, каде со резултат од 7:0 на домашен терен ја остварија својата 12. сезонска победа.

29571027_1487058011423646_388670214036119321_n

Тиверија по оваа убедлива победа е втора на табелата со 36 бодови, додека поразениот АЈ Јунајтед е шетти со 20 освоени бодови.

Во следното коло ЖФК Тиверија гостува кај Топ Гол, екипа која е пласирана на седмата позиција на табелата со 16 освоени бодови

Comments are closed.

POP