КК Струмица денес против Фени во борбата за опстанок

Кошаркарите на Струмица денес на домашен терен ќе го одиграа натпреварот против екипата на Фени Индустри во борбата за опстанок.

kosarka

Во плеј – аутот, КК Струмица е последна со 24 бодови, додека Фени е прв со 32 бодови. Струмичани тешка борба ги очекува во борбата за опстанок.

Заедно со Карпош се единствените екипи кои имаат по пет порази на последните пет натпревари.

 

Comments are closed.

POP