КК Струмица поразена од Работнички

Екипата на КК Струмица го забележа својот 20 сезонски пораз (77:103), овој пат од лидерот на табелата Работнички, во натпревар од 22. коло од Супер лигата.

kosarka

Струмичани не можеа да му пружат отпор на силниот Работнички, кој има за цел да биде шампион оваа година.

Со 24 освоени бодови Струмица е последна на табелата, додека Работнички со 44 бодови, или 5 повеќе од Блокотехна, е лидер на табелата.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o