Тиверија убедлива со 8 гола го „прегази“ Младост од Удово

Екипата на Тиверија беше убедлива во натпревар против Младост од Удово со 8:1, во рамките на 17. коло од Третата лига – Југоисток.

Тиверија ги продолжува убедливите победи, откако во претходно коло победи со 5:0 на домашен терен против екипата на Дојранско Езеро од Дојран.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Тиверија и понатаму останува на четвртото место на табелата, но гол разликата во однос на третопласираниот Напредок од Радово ја намали на шест бода.

Во следното коло Тиверија има тешко гостување во Радовиш против Детонит Јуниор, додека Младост на домашен терен е фаворит против Партизан Баш.

Comments are closed.

POP