Спартмани со убедлива победа над Академија Кукла на гостински терен

Спартмани го доби дербито со Академија Кукла во натпревар од 17. коло од Третата лига – Југоисток со 0:4.

Оваа победа за Спартмани е од значење, бидејќи сега се искачија на петтото место натабелата со 20 бода, и се поблиску до целта зачетвртото место.

FK Vasilevo 3

Спартмани во минатото коло извлече значаен бод во Радовиш против екипата на Детонит Јуниор.

Во следното коло Академија Кукла е домаќин на Напредок од Радово, додека Спартмани се слободни.

Comments are closed.

Capture