Напредок Радово на домашен терен декласиран од Детонит Јуниор

Екипата на Напредок од Радово во неделата го одигра натпреварот од 17. коло од Третата лига – Југоисток, против екипата на Детонит Јуниор од Радовиш.

FK Vasilevo 4

Радовишани со резултат од 1:3 ја заокружија својата 14 бода, со што на табелата се први со 43 бода, и имаат 10 бода повеќе во однос на Василево кој е втор.

Со оваа победа, Детонит е сигурен патник во Втората лига – Исток.

Напредок иако поразен, сепак останува на третата позиција со 31 бод.

Во следното коло Детонит Јуниор е домаќин во Радовиш на Тиверија, додека Напредок од Радово ќе гостува кај Академија Кукла.

Comments are closed.

POP