Тиверија фаворит против Младост од Удово

Екипата на Тиверија во недела на домашен терен силите ќе ги одмери против Младост од Удово, во натпревар од 17. коло од Третата лига – Југоисток.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Тиверија се уште има шанси за третото место на табелата, со оглед на тоа што во недела се фаворити за победа, а Напредок од Радово има тежок натпревар против Детонит. Со евентуална победа на Тиверија, а пораз на Напредок, тогаш бодовна разлика, помеѓу Тиверија која ќе биде четврта и Напредок од Радово кој ќе биде трети, ќе биде шест бода.

 

Comments are closed.

POP