ЖФК Тиверија против ЖФК АС Јунајтед на домашен терен

Фудбалерките на ЖФК Тиверија во сабота ќе ги одмерат сители со ЖФК АС Јунајтед во натпревар од 13. коло од МФЛ Жени.

ZFK Tiverija - trening 04.03.2018

Тиверија во овој натпревар влегува како фаворит за победа, пред се поради подобрата игра, но и поради тоа што играат на домашен терен.

Домашната екипа е второпласирана на табелата со 33 освоени бодови, и има само 3 бода помалку од ЖФК Драгон 2014, додека гостите на овој натпревар се пласирани на петтото место на табелата со 20 освоени бодови.

Comments are closed.

POP