Тиверија убедлива против Дојранско Езеро

Екипата на Тиверија со 5:0 на домашен терен ја забележа својата 7. победа оваа сезона против Дојранско Езеро во натпревар од 16. коло од Третата лига – Југоисток.

Tiverija - Dojransko Ezero - vo Strumica 18.03.2018

Со оваа победа Тиверија е четврта со 22 бода, но со 5 победа повеќе од Спартмани, додека Дојранско Езеро со 14 бодови останува на седмата позиција.

Во следното коло Тиверија е домаќин на Младост од Удово, додека Дојранско Езеро гостува кај Партизан Баш.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o