Напредок Радово со минамална победа против Младост од Удово

Екипата на Напредок од Радово, со минамални 1:0 го победи Младост од Удово на домашен терен, во натпревар од 16. коло од Третата лига – Југоисток.

Napredok Radovo

Фудбалерите на клубот од Радово со својата 10. сезонска победа се трети на табелата со 31 освоен бод, и имаа реални шанси за второто место на табелата, додека Младост од Удово е осми на табелата со 11 бодови.

Во следното коло Напредок на домашен терен силите ќе ги одмери со Детонит Јуниор од Радовиш, додека Младост гостува кај Тиверија.

Comments are closed.

POP