Василево со 13 гола го делкасираше Партизан Баш

Екипата на Василево со 13 гола ја наполни мрежата на Партизан Баш во натпревар од 16. коло од Третата лига – Југоисток.

FK Vasilevo 3

Василево беше апсолутен фаворит во овој натпревар, и прашање беше со колкава разлика овој натпревар ќе заврши во полза на домаќините. Конечниот резултат гласеше 13:1.

Во следното коло Василево е слободен, додека Партизан Баш е домаќин на Дојранско Езеро.
Василево е втор на табелата со 34 бода и има 6 бода помалку од Детонит Јуниор, додека Партизан Баш со 1 бод е последен на табелата.

Comments are closed.

POP