Струмица ОПЕН фестивал започнува на 10-ти август!

#слушајгосрцето и дозволи да ти го покаже патот до најголемиот и најуникатен open-air фестивал во Македонија! Од 10 до 19 август, Струмица ќе ги активира своите уникатни сцени под отворено небо и по седми пат ќе овозможи гостување на најдобрите македонски, балкански и светски артисти. – стои на официјалната Фејсбук фан страница на Струмица ОПЕН фестивал.28699349_1557543274344049_6241497142399763500_o

Се очекува оваа година да има настапувачи на хип хоп, рок, џез, класични, етно, поп или електронски звуци.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o