Струмичанка ,,олеснила” своја колешка 92.000 денари

Полициската станица Струмица поднесе кривична пријава против Ц.И. (26) од с.Градско  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем’’. wpid-полиција-41-.jpgВо текот на 2016 година во маркет во Струмица, додека пријавената била на работа заедно со В.П., таа користејќи згодна прилика ја одзела платежната картичка на В.П. заедно со листот на кој бил напишан пин кодот на картичката, по што во повеќе наврати вршела нелегални трансакции во различни износи на банкомат во Струмица. На тој начин пријавената се стекнала со противправна имотна корист во износ од 92.000 денари.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o