Спартмани на тешко гостување во Радовиш против Детонит Јуниор

Екипата на Спартмани во недела ќе има тешко гостување против екипат ана Детониот Јуниор во Радовиш, во натпревар од 16. коло од Третата лига – Југоисток.

FK Detonit Junior - FK Vasilevo - 26.11.2017

Радовишани се апсолутени фаворити за победа, пред се поради далеку подобрата игра и квалитет, но и поради тоа што играа на домашен терен и пред својата публика.

Детонит е лидер на табелата со 39 бодови, додека Спартмани е на петтото место со 16 бодови.

Comments are closed.

POP