Напредок Радово гостува кај Младост од Удово

Екипата на Напредок Радово во недела гостува во Удово кај екипата на Младост, во натпревар од 16. коло од Третата лига – Југоисток.

Napredok Radovo

Гостите од Радово се фаворити за победа во овој натпревар, поради подобрата игра. Напредок е трети на табелата со 28 бодови и е во борба за второт место, додека Младост од Удово со 11 бодови е осми на табелата.

Натпреварот се игра со почеток од 14:00 часот.

Comments are closed.

POP