КК Струмица гостува кај Шкупи

Кошаркарите на Струмица утре гостуваат кај екипата на Шкупи во натпревар од 19. коло од Супер лигата.

kosarka

Дербито на дното од табелата е значајно и за двете екипи. Струмица е на последното место со 20 бодови, додека Шкупи е место погоре со 1 бод повеќе од струмичани.

Во минатото коло Струмица загуби од Пелистер со 53:60, додека Шкупи забележа побда над Карпош со 91:107.

Лидер на табеката е Работнички со 36 бодови.

Comments are closed.

POP