Василево на домашен терен против Партизан Баш

Екипата на Василево на домашен терен ќе има лесна задача против аут-сајдерот во Третата лига – Југоисток, Партизан Баш.

Василево влегува како апсолутен фаворит за победа во овој натпревар од 16. коло.

FK Vasilevo 3

Домаќините се втори на табела со 31 освоен бод, додека Партизан Баш со само 1 освоен бод е на последното деветто место на табелата.

Натпреварот ќе се игра со почеток од 14:00 часот.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o