Големо изненадување: Спартмани со убедлива победа над Младост од Удово

Екипата на Спартмани прикажа неверојатна игра во вчерашниот натпревар против Младост од Удово, а тоа се потврдува со убедливата победа од 5:0 на домашен терен.

FK Vasilevo 4

Спартмани со новите три бода се искачи на петтото место на табелата со 16 освоени бодови, и е во игра за четвртото место на табелата, додека Младост од Удово останува на осмото место со 11 бода, и е во игра за седмото седмото место на табелата.

Во следното коло Спартмани гостува во Радовиш кај лидерот на табелата Детонит Јуниор, додека Младост од Удово е домаќин на Напредок од Радово.

Comments are closed.

POP