КК Струмица со пораз од Пелистер

Кошаркарите на КК Струмица повторно поразени, овој пат од Пелистер со резултат од 53:60 на домашен терен.

Струмички кошаркари не успеа денес да го победат Пелистер и да ја запишат својата трета сезонска победа. Пелистер со пет победи е на 10-тото место на табелата, со вкупно 23 освоени бодови.

kosarka

КК Струмица по овој пораз останува на последното место на табелата со 20 освоени бодови, додека Шкупи кој го победи Карпош, со еден бод повеќе е на 11-тото место.

Во следното коло КК Струмица му гостува на Шкупи. Оваа ќе биде дерби од дното на табелата во борбата за некое од погорните места на табелата. За струмичани победа на овој натпревар ќе биде од големо значање во борбата за опстанок.

Comments are closed.

POP