ЖФК Тиверија денес гостува кај ЖФК Кочани

Денес со почеток од 11:00 часот на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани, ЖФК Тиверија ќе ги одмери силите со екипата на ЖФК Кочани.

Овој натпревар се игра во рамките на 12-тото коло од Првата женска фудбалска лига.

ФОТО: ЖФК Тиверија

ФОТО: ЖФК Тиверија

Фудбалерките на Тиверија во овој натпревар влегуваат како благи фаворити за победа, пред се поради подобрата игра и форма, но сепак останува да видеме дали денес, оваа фаворитска улога ќе биде оправрана.

ЖФК Тиверија втората на табелата со 30 освоени бодови, додека ЖФК Кочани е деветти на табелата со 10 освоени бодови.

Comments are closed.

POP