Академија Пандев ремизираше со Победа

Екипата на Академија Пандев на гостувањето кај Победа, ремизираше играјќи 0:0 во натпревар од 23. коло од Првата македонска фудбалска лига.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

Пандевци имаат лош почетокот во пролеттниот дел од сезоната, а тоа се прикажува со два порази и три ремиа, со што моментално се на шесттата позиција на табелата со 28 освоени бодови, иако имаа реално можност да се борат за третото место, кое нуди можност за излезе кон Европа.

Победа која е осма на табелата во борбата за опстанок освој значаен бод во натпреварот против струмичани.

Шкендија е лидер на табелата со 59 бодови, додека Скопје е последен со 17 бодови, и се буди во борбата за опстанок.

Во следното коло Академија Пандев е домаќин на деветтопласираниот Пелистер, додека Победа е домаќин на Работнички.

 

Comments are closed.

POP