Тиверија во дерби дуел со Василево

Екипата на Тиверија во натпревар од 15. коло од Третата лига – Југоисток, силите ќе ги одмери со второпласираниот Василево.

FK_Tiverija.svg

Тиверија во овој натпревар влегува како благ фаворит, пред се поради тоа што игра на домашен терен, но и поради тоа што Тиверија во пролеттниот дел влегува со подобро игра во однос на есенскиот која ја имаше Василево.

Василево е втор на табелата со 28 бодови, додека Тиверија е четврта на табелата со 19 бода, и трите бода им се значајни во борбата за третото место на табелата и за зголемување на бодовната разлика во однос на Академија Кукла која е петта со 16 бода.

Натпреварот се игра во недела.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o