Спартмани на домашен терен против Младост од Удово

Спартмани во недела на домашен терен ќе игра дерби против Младост од Удово, во рамките на 15. коло од Третата лига – Југоисток.

Овој натпревар ќе биде дерби од дното на табелата, во борба за нови три значајни бодови, и повисок пласман на табелата.

FK Vasilevo 4

Спартмани со 13 бодови е седми на табелата, и во случај на победа, може да се искачи до петтото место, додека Младот од Удово во случај на победа, може да се искачи до шесттото место на табелата.

Домашната екипа е благ фаворит за победа во овој натпревар.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o