Академија Кукла против лидерот на табелата Детонит Јуниор

Екипата на Академија Кукла на домашен терен ќе одигра тежок натпревар од 15. коло од Третата лига – Југоисток, против екипата на Детониот Јуниор од Радовиш.

FK Vasilevo

Радовишани се лидери на табелата со 36 освоени бодови, без ниту едно реми и пораз, при што фудбалерите на овој клуб имаат постигнато 64 погодоци, а примено само осум.

Гостите од Радовиш се апсолутни фаворити за победа. Академија Кукла ќе има тешка задача за да дојде до посакуваните три бода, кој може да ја искачат на четврттата позиција, доколку Тиверија дома загуби од Василево.

Натпреварот се игра во недела.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o