Академија Пандев гостува кај Победа

Екипата на Академија Пандев во недела гостува кај деветтопласираната Победа од Прилеп, во натпревар од 23. коло од Првата македонска фудбалска лига.

daezon-885x500

Овие две екипи имаат одиграно два меѓусебни официјални натпревари. Првиот завршил со резултат од 2:2, додека вториот со резултат од 0:1 за Победа.

Струмичани се шестти на табелата со 27 бодови, и во случај на победа, може да се искачат на четврттото место на табелата. Од друга страна прилепска Победа е деветта на табелата, и во случај на победа може да се искачи на седмото место.

Натпреварот се игра со почеток од 14:00 часот.

Comments are closed.

bilbord