Тиверија со убедлива победа против Партизан Баш

Екипата на Тиверија со убедлива победа од 0:4 го декласираше Партизан Баш на гостински терен во натпревар од 14. коло од Третата лига – Југоисток.

FK_Tiverija.svg

Тиверија ја покажа својата доминација над преслабиот Партизан Баш, кој има само еден освоен бод и со сигурност ја напушта од Третата лига – Југоисток.

Тиверија е четврта на табелата со 19 освоени бодови, додека Партизан Баш е последен со само 1 освен бод.

Во следното коло, Тиверија е домаќин на Василево.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o