Спартмани декласиран од Дојранско Езеро

Екипата на Дојранско Езеро, на домашен терен со резултат од 3:0 го победи Спартмани во натпревар од 14. коло од Третата лига – Југоисток, со што протлеттниот дел екипата од Дојран го започна со победа.

FK Vasilevo 4

Фудбалерите на Дојранско Езеро ја покажаа својата доминација во текот на натпреварот, и со три погодоци ја заокружија својата четврта сезонска победа.

Дојранско Езеро со 14 бодови е на шесттото место на табелата, додека Спартмани со бод помалку е на седмото место на табелата.

Во следното коло Дојранско Езеро гостува кај Напредок во Радово, додека Спартмани е домаќин на Младост од Удово.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o