Василево на домашен терен ремизираше со Напредок Радово

Екипата на Василево на домашен терен ремизираше против екипата на Напредок од Радово играјќи 1:1.

Василево ги загуби сите надежи за првото место на табелата, но пополека се топи и бодовната разлика со третото место, така што, Напредок Радово сега се приближи на само 3 бода разлика со ФК Василево кој останува и понатаму на второто место.

FK Vasilevo 3

Напредок Радово е трети на табелата со 25 бода.

Во следното коло Василево ќе има тешко гостување кај Тиверија, додека Напредок Радово на домашен терен силите ќе ги одмери со екипата на Дојранско Езеро до Дојран.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o