Рецепта за најмоќниот природен лек против најтешките болести

Овој лек излекувал од рак илјадници луѓе. Тоа е храна за лекување на целиот организам, а ракот во таков организам самиот се повлекува.Тајната на овој лек е тоа што смесата ги чисти крвните садови, го лекува срцето, го обновува имунитетот, го чисти црниот дроб и бубрезите, ја подобрува работата на мозокот и памтењето, штити од инфаркт и ги лекува оние кои доживеале инфаркт или мозочен удар. Рецептот за овој лек е на рускиот научник и професор – Христо Мермерски.

lemon_honey

Како да го приготвите овој природен лек:

Состојки:

  • 15 свежи лимони
  • 12 главици свеж лук
  • 1кг домашен мед
  • 400гр млада зелена пченица
  • 400гр свежи ореви

Подготовка на зелената пченица:

Целата пченица ставете ја во стаклен сад, налејте ја со вода да отстои преку ноќ. По 10-12 часа, со чиста газа процедете ја водата и убаво измијте ги зрната, па повторно процедете ги. Во садот повторно ставете ја прецедената пченка да отстои 24 часа.

Подготовка на лекот:

Сомелете ја пченицата, оревите и исчистените главици лук. Сомелете 5 лимони заедно со кората, па измешајте ги во смесата. Од останатите 10 лимони искористете го само сокот и повторно измешајте во смесата, додека не стане хомогена. Додадете го медот и подолго мешајте со дрвена лажица, па ставете ја смесата во стаклен сад. Оставете ја да стои 3 дена во фрижидер и потоа можете да почнете со консумирање.

honey

Како се конзумира лекот?

Од оваа смеса се зема по една лажичка 30 минути пред појадокот, пред ручекот, пред вечерата и пред спиење. Ако ја користите за рак, земајте по една до две лажички на секои два часа.

Овој лек ги содржи сите неопходни витамини, минерали, биоактивни супстанци, протеини, јаглени хидрати и билни масти и гарантира здрав и долг живот, излекување на рак, чистење на телото и ви дава енергија. Вреди да се проба!

Spanish_Honey

Comments are closed.