Беласица денес со нова контролка против Плачковица

Екипата на Беласица денес ќе одигра нова контролка против екипата на Плачковица од Радовиш.

Овој натпревар им е претпоследен пред почетокот на пролетниот дел од сезоната.

ФОТО: ФК Беласица

ФОТО: ФК Беласица

Натпреварот се игра во моментот на теренот со вештачка трева во Струмица.

Comments are closed.

POP