Беласица во петок против Тетекс на контролен дуел

Екипата на Беласица во петок ќе одигра уште еден контролен, пријателски натпревар против екипата на Тетекс, пред почетокот на пролетниот дел од Втората лига – Исток, каде Беласица е првопласирана и на чекор за влез во најсилното фудбалско натпреварување во Македонија, Првата македонска фудбалска лига.

ФОТО: ФК Беласица

ФОТО: ФК Беласица

Контролениот дуел помеѓу овие две екипи ќе се одигра во Тетово

Comments are closed.

POP