На 4 март започнува Третата лига – Југоисток

На 4 март, недела, започнува пролетниот дел од Третата лига – Југоисток.

Во рамките на 14-тото коло, ќе се одигра 4 натпревари, помеѓу екипите на Василево и Напредок Радово, Младост од Удово и Академија Кукла, потоа во Дојран ќе се одигра натпреварот помеѓу Дојранско Езеро и Спартмани, и последен натпревар за оваа коло ќе биде Партизан Баш и Тиверија.

14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Детонит Јуниор од Радовиш е лидер на табелата со 36 бодови, додека второпласирана е екипата на Василево.

Посленопласиран е Партизан Баш со само еден освоен бод на 12 одиграни натпревари.

Comments are closed.

POP