Беласица со убедлива победа на контролката против Локомотива Скопје

Екипата на Беласица денес одигра уште еден контролен натпревар во овој подготвителен период, пред почетокот на пролеттниот дел од сезоната.

ФОТО: ФК Беласица

ФОТО: ФК Беласица

Фудбалерите на Беласица со 4:2 славеа убедлива победа над Локомотива Скопје.

Стрелци за погодоците на Беласица беа:Виктор Серафимовски, Никола Божинов, Томе Јанев, Пепи Ѓоргиев

Comments are closed.

POP