Беласица одигра реми на контролката во Бугарија

Екипата на Беласица одигра контролен натпревар против ФК Беласица од Петрич. На оваа контролка струмичани одиграа нерешено, 2:2.

ФК Беласица - ФК Саса - контролен натпревар

ФК Беласица – ФК Саса – контролен натпревар

Екипата на Беласица од Струмица, отпатува со комбиниран тим од сениори и млади фудбалери.

Овој натпревар се одигра во Бугарија.

Беласица има закажано уште еден контролен натпревар, против екипата на ФК Локомотива Скопје.

Comments are closed.

POP