Беласица на „Софија Куп“ за фудбалери родени 2006 и 2009 година

Екипата на Беласица ќе учествува на „Софија Куп“ во Бугарија. На овој турнир ќе настапат млади фудбалери кои што се родени 2006 и 2009 година.

Групи се извлечени, и веќе се знаат противниците. Беласица со фудбалери родени 2006 година, е дел од групата Б во друштво на, Олимпија Софија, Бургас Спорт, Хебар Пазарджик.

Во групата А сместени се екпите на: Царско село, Академија Пандев, Берое Стара Загора, Славија Софија.

27752517_1067876706687742_2771173522789180493_n

Кај фудбалерите родени 2009 година, Беласица е сместена во Б групата, заедно со Славија Софија, Локомотив / Пловдив, Олимпија Софија.

Во групата А сместени се екипите на: Левски Софија, Витоша Бистрица, Берое Стара Загора, Суперстарс / Пловдив.

27857826_1067876740021072_8214474870842949770_n

Comments are closed.

POP