Нова контролка за Беласица против бугарска екипа

Фудбалскиот клуб Беласица, откако ремизираше на контролката против прволигашот Работнички во Скопје, денес ќе одигра уште една контролка. Во овој натпревар Беласица, силите ќе ги одмери со ФК Беласица од Петрич, Бугарија.

Контролен натпревар: Беласица - Саса

Контролен натпревар: Беласица – Саса

Како што информираат од клубот, во Бугарија екипата на Беласица ќе отпатува во комбиниран тим од сениори и млади фудбалери, но доволно добар тим, од кој очекуваат добра игра, и победа.

Натпреварот е закажан за во 13:00 часот во Петрич.

Comments are closed.

POP