Беласица поразена на контролката против Кит-Го

Фудбалерита на фудбалскиот клуб Беласица, изминатата сабота во Дојран, одиграа уште еден контролен натпревар, овој пат против екипата на Кит-Го од Пехчево.

Третолигашот беше убедлив на овој контролен натпревар, така што, со резултат од 3:1 ја победи Беласица.

Trening Belasica 10.01.2018

Екипата на Беласица продолжува да се подготвува за почетокот на пролетниот дел од сезоната, така што денес ќе одигра уште еден контролен натпревар, против прволигашот Работнички, во Скопје, со почеток од 14 часот, во населбата Ѓорче Петров, на теренот со вештачка трева.

Comments are closed.

POP