Беласица со победа на третата контролка против Тиквеш од Кавадарци

Фудбалерите на Беласица го одиграа третиот контролен натпревар против екипата на Тиквеш од Кавадарци, каде забележаа сигурна победа со резултат од 2:0.

Belasica - Tikves - kontrolen natprevar 31.01.2018

Стрелци на двата погодоци за победа на Беласица беа Миле Костовски и Мартин Мирчески.

За Беласица оваа е трет контролен натпревар, откако првиот го одиграа против Каменица Саса со резултат од 1:1 и вториот против ФК Банско од Бугарија каде минимално со резултат од 1:0 загубија.

Comments are closed.

POP