Академија Пандев со четири порази на подготовките во Анталија

Академија Пандев го одигра својот пети натпревар на подготовките во Анталија, каде загуби од Приштина со резултат од 3:0.

Екипата од Косово на полувремето имаше предност од минимални 1:0, додека во второто полувреме, овој резултат се зголеми на конечните 3:0.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

Екипата на Академија Пандев претходно одигра натпревари со Јенисеј, Краковија, Младост Лучани и Сумкајт. На сите четири натпревари Пандевци забележаа четири порази и само ено реми, против екипата на азербејџански Сумкајт.

 

Comments are closed.

POP