КК Струмица денеска гостува во Куманово

Кошаркарите на Куманово денеска со почеток во 17 часот на домашен терен го пречекуваат составот на КК Струмица, натпревар со кој ќе се отвори 15. коло од домашниот шампионат.kk-strumica1

КК Куманово досега има 9 победи од 14 натпревари, додека тимот на КК Струмица има само два добиени натпревари од почетокот на сезоната.

Comments are closed.

POP