Затвореник од Струмица на домашно отсуство почина од струен удар при кражба на кабли

На 01.02.2018 година околу 07.00 часот во Струмица, во кругот на поранешната фабрика „Треска“, К.П. (30), осуденик од затворот во Струмица кој бил пуштен на домашно отсуство, во обид да одземе електрични кабли кај трафостаницата се здобил со струен удар и починал  на лице место. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.полиција

Comments are closed.

POP