Беласица загуби минимално во Бугарија на втората контролка

Екипата на Беласица го одигра својот втор контролен натпревар, пред почетокот на пролетниот дел од сезоната во соседна Бугарија.

ФОТО: ФК Беласица

ФОТО: ФК Беласица

Фудбалерите на Беласица силите ги одмери со екипата на Банско. Во овој втор контролен натпревар Беласица загуби минимално со резултат од 1:0 од домаќините од Бугарија.

Тимот на Беласица на овој натпревар беше поддржуван од својте верни „Ајдуци“.

 

Comments are closed.

POP